Tinklaraštis


Tinklaraštį facebook'e  "7 prie stalo" pradėjau rašyti 2017 metais, kai mūsų šeimoje gimė penktas vaikas. Tais pačiais metais nuo ekologinio ūkininkavimo perėjome prie tausojančio aplinką. Pagal nacionalinės žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemą (NKP), esame sertifikuoti uogų augintojai. Turime teisę produktus ženklinti kokybės ženklu. Tuo metu mes jau gyvename sodyboje, į kurią iš gimto miesto Kauno persikraustėme prieš gerą dešimtmetį. Nuo tada, galima sakyti, prasidėjo didžiausias mūsų gyvenimo nuotykis, kuris tęsiasi iki šiol. Nuotykis, sakau todėl, kad man kaip miesto vaikui daug kas buvo kitaip, o mums kartu buvo dvigubai kitaip. Čia galėčiau plėstis ir pasakoti dieną naktį, tiksliau aprašyti iki smulkmenų visas 3652 dienas, tačiau šiame skyrelyje trumpai ir konkrečiai apie tai kodėl "7 prie stalo" - ne tik produktas. 2008 metais ant vyro prosenelių žemės įkūrėm ekologinį juodųjų serbentų ūkį. Tuomet dar gyvenant mieste mums atrodė, kad tai pati geriausia žemės ūkio kultūra auginti per atstumą! Po šiai dienai iš savo tokio manymo juokiamės. 2012 metais įkūrėm stovyklavietę šeimoms, nes norėjom parodyti tą kontrastą, kurį patys pajutom,  tarp miesto ir kaimo, tačiau ne to vargingo kaimo, o to kuris turi viską, ko reikia žmogui: gryną orą, ramybę, paukščio giesmę, medžių ošimą, gyvybę, kurios knibždi knibžda, kur bepasisuktum. Norėdama mūsų veiklai suteikti tam tikrą pavidalą, besūpuodama ant rankų vaikus, sukūriau internetinę svetainę www.seimosvila.lt.

Kuo esam arčiau gamtos, tuo didesnę atsakomybę jaučiame ir kuo geriau ją pažįstame bei visą kūriniją, tuo labiau norisi mus supančią aplinką saugoti, puoselėti. Čia mes patys dažnai pasijuntam tarsi kūrėjai. Statai namą, tvarkai aplinką - tu esi kūrėjas. Sodini medį ar augalą, vadinasi esi kūrėjas. Augini vaiką - taip pat esi kūrėjas ir tik nuo tavęs priklauso, kokią aplinką susikursi, tokioje ir gyvensi. Įdomiausia tai, kad puoselėjant aplinką, kažkaip nori nenori pradedi tvarkytis ir savo vidų. Galiausiai leidi sau labiau atsipalaiduoti ir paleisti viską, kas tavyje - mintyse ir širdyje. Būdami gamtoje žmonės pradeda elgtis keistai gerąja prasme, kitaip nei mieste, ypač suaugę. Čia jiems su laiku tampa ne taip svarbu kaip jie atrodo, mažiau susikoncentruoja į save, daugiau į tai, kas vyksta aplink. Jie klausosi lietaus, vėjo, paukščių. Kiek kartų per dieną išgirsta klykiančią gervę, tiek kartų suklusta, nustemba, nusišypso, nukreipia savo mintis. Taip nutiko ir mums. 

Pasinėrus į tą nuostabų gamtos pasaulį pradėjau rašyti asmeninį tinklaraštį „7 prie stalo“, per kurį atrandu kelią į žmonių širdis, išsakydama savo mintis eiliuotai.  Šalia tinklaraščio sukūriau  „Gausių ir sąmoningų šeimų forumą“, kurio tikslas parodyti kitą, gražiąją pusę gausių šeimų Lietuvoje, todėl, kad mes turim protingų, kūrybingų, mylinčių ir labai darbščių šeimų. O kliūtys būti laimingiems – ne vaikų skaičiuje ir net gi ne piniguose, o mūsų sąmoningume. Didžiausia mano svajonė - išleisti savo eilėraščių knygą. Kita - turėti verslą. Nedidelį. Atsakingą ir darnų. Noriu, kad mano vaikai manim didžiuotųsi ne tik kaip mama, bet ir moterim, kuri nebijo būti tuo, kuo turi ir nori būti. Tuo pačiu noriu įkvėpti merginas, moteris ir šeimas niekada neprarasti vilties, daug dirbti ir atkakliai siekti savo svajonių. 

-Ieva-